کیهان آنلاین

آگهی می پذیرد

 

با بخش آگهی تماس بگیرید تا کیهان لندن امکان برقراری ارتباط با مخاطبان شما را در سراسر جهان فراهم آورد

تأسیس در تهران سوم خرداد 1321

تأسیس در لندن اول ژوئن 1984

kayhanonline-London

با کیهان آنلاین همکاری کنید

برای کیهان خودتان عکس و خبر بفرستید

نظر خود را با ما در میان بگذارید

نه تنها خبر بلکه لابلای سطور را

 در کیهان لندن بخوانید

کیهان لندن را مشترک شوید

تا همراه هفتگی و همیشگی شما باشد

   شهریور 1391

با پستچی و ستون پست

 کیهان لندن مکاتبه کنید

بگویید و بشنوید

 بپرسید و پاسخ بگیرید

postchi@kayhanlondon.com

 

 
بازارچه کیهان
برای آگاهی و آگهی

به بازار اطمینان نکنید!

رقبا زیاد هستند 

آگهی در کیهان آگاهی می آورد

 

شما هم غرفه ای در بازارچه مجازی کیهان بخرید تا مشتریان واقعی جلب کنید!


برای آگاهی و آگهی کسب و کار و خدمات ایرانیان در سراسر جهان
بازارچه کیهان کالا و خدمات شما را با شکل و قیمت مناسب معرفی می کند. کافیست با بخش آگهی کیهان تماس بگیرید:
ads@kayhanlondon.com
Tel.: 0044(0)20 89989676
Fax: 0044(0)20
89979560

 

وحید وحدت حق

 

نقض حقوق بشر در ایران دین و عقیده نمی شناسد!

 

کیهان آنلاین

در فیس بوک به اشتراک بگذارید

 

با وجود خبر آزادی کشیش یوسف  ندرخانی وضعیت حقوق بشر در ایران همچنان  فاجعه بار است. به نظر می رسد به دلیل فشارهای بین المللی، مقامات دولتی ایران در خصوص کشیش ندرخانی استثناء قائل شده اند.  بعد از فشارهای زیاد از سوی مقامات اروپایی و به ویژه کشور آلمان بر جمهوری اسلامی، مقامات ایران تلاش می کنند با آزادی کشیش ندرخانی تظاهر به آزادی نسبی ادیان رسمی در ایران بنمایند. ولی نقض حقوق بشر یکی از مهم ترین مسائل اجتماعی- سیاسی ایران باقی می ماند.

 طبق گزارش خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه 12/6/1391 هاشم حسین پناهی فعال اهل سنت کردستان بازداشت شد. این کارمند اهل سنت به مدت 12 سال در دادگستری کار می کرده و به علت دفاع از حقوق اهل سنت و شرکت در مراسم مذهبی سه سال پیش از کار اخراج شد. ایران یکی از کشورهایی است که موکلان دادگستری  و اعضای قوه قضائیه کشور را نیز با وجود اینکه انها در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی به کار مشغول هستند، به دلیل دفاع از پرونده های حقوق بشری مورد پیگرد قرار می دهد.

بر اساس گزارش آژانس خبری موکریان، چند شهروند اهل سقز در استان کردستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. اسامی این چهار شهروند که حدود دو هفته پیش روانه زندان شدند عبارتست از جمال شیخی، حامد شیخی، مهران ملا ویسی و سلیمان محمودیان.

هم چنین کمیته گزارشگران حقوق بشر خبر داد که نوید خانجانی بیش از دو هفته است که در زندان به سر می برد. این فعال حقوق بشر یکی از بیست امدادگرانی بوده که جهت کمک به مناطق زلزله زده آذربایجان رفته بودند ولی نیروهای امنیتی اجازه ندادند که آنها به مردم کمک کنند. طبق خبرهای رسیده، نوید خانجانی به همراه دو مأمور از بند 2- الف سپاه به دایره اجراه احکام منتقل شده ولی هنوز معلوم نیست آیا او به زندان رجایی شهر انتقال خواهد یافت یا نه. خبرهای دیگری حاکی از آن است که وی را به زندان رجایی شهر انتقال داده اند. نوید خانجانی پیش از این، در فعالیت های دیگری مانند همبستگی با افغان های مقیم ایران که با مقررات و تصمیمات نژادپرستانه رژیم ایران مورد آزار و اذیت قرار می گیرند شرکت داشته است. خانواده نوید خانجانی امیدوار است که وی با صدور حاکم وثیقه از سوی قوه قضاییه، آزاد شود. نوید خانجانی در سالهای گذشته نیز چندین بار به دلیل اعتراضات حقوق بشری در مورد  حق تحصیلات دانشگاهی برای دانشجویان بهائی حبس شده بود.

خبرگزاری هرانا درباره دستگیری مددکاران زلزله  آذربایجان می نویسد، شش تن از آنها به بند 350 زندان اوین منتقل شده اند که اسامی آنان از این قرار است: سعید شیرزاد، نوید خانجانی، هومن طاهری، مسعود وفابخش، اسماعیل سلمانپور  و سپهر صاحبان. گفته می شود که سعید شیرزاد گرایش چپ و مارکسیستی دارد.

 این همه در حالیست که در جمهوری اسلامی حتا قهرمانان ورزشی نیز باید امتحان ایدئولوژیک بدهند:  در جوامع عادی یک قهرمان شطرنج  و یا قهرمان ورزش جودو و یا یک هنرمند پیانیست مورد تجلیل قرار می گیرد ولی در ایران به دلیل بهائی بودن تحقیر می شود.

سرویس خبری جامعه بهائی گزارش می دهد، خشایار زارعی، ورزشکار، پدرام عطوفی قهرمان شطرنج و پگاه یزدانی که یکی از بهترین پیانیست های ایران به شمار می رود، اجازه شرکت در مسابقات کشوری را ندارند زیرا بهائی هستند! البته فشار دائمی و روزافزون بر بهائیان ایران فقط محدود به تبعیض در اشتغال و فعالیت آنها نمی شود. 

سرویس خبری جامعه بهائی گزارش می دهد، آزار بهائیان در شهر سمنان "شاخص و هشدار دهنده" است. از سال 2009 تا به امروز گروه های نیمه رسمی و عاملان لباس شخصی و مقامات رسمی دولتی حد اقل سی بهائی را بدون هیچ دلیل موجه دستگیر کرده و خانه و مغازه آنها را به آتش کشیده و کسب و کار آنها را تعطیل کرده اند. .

به گفته بانی دوگال، نماینده جامعه بهائی در سازمان ملل متحد "مقامات ایرانی در سمنان با شدت ویژه ای از طریق بسیج و هماهنگ کردن عوامل رسمی و نیمه رسمی خود به آزار بهائیان مشغولند." او تاکید می کند: "ادارات و موسسات مختلف دولتی، نیروی انتظامی، دادگاه ها، مقامات محلی و روحانیان نیز در این سرکوب مشارکت دارند."

بانی دوگال می گوید: "این رویکرد هماهنگ هم شاخص و هم هشدار دهنده است. هدف رژیم در تمام این کارها آن است که سیاست قدیمی و ثابت حکومت مبنی بر نظارت بر مسدود ماندن راه رشد و توسعه بهائیان حتا نیرومند تر از گذشته اجرا شود."

در فیس بوک به اشتراک بگذارید

 

 

 

□□□ تکفروشی کیهان در فروشگاه های ایرانی

□□□ اشتراک کیهان: کیهان را مشترک شوید

Kayhanlondon 2000-2012 U.K. London